My Cart

معیار، رضایت شماست

My Cart

گروه صنعتی

دستگاه چاپ نایلون و نایلکس اندیکا

یکی از روش‌های موثر تبلیغات در عصر حاضر، چاپ مشخصات کسب‌وکار و تبلیغات خلاقانه بر روی نایلون و نایلکس است. دستگاه چاپ نایلون و نایلکس ساخت اندیکا در این مسیر توانسته کمک بزرگی به این صنعت در ایران داشته باشد. دستگاه چاپ نایلون ساخت اندیکا در عرض‌های 80، 100، 120، 130 و 160 و در تعداد رنگ‌های تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ، چهار رنگ و شش رنگ موجود است.

دستگاه های چاپ نایلون و نایلکس اندیکا

یکی از روش‌های موثر تبلیغات در عصر حاضر، چاپ مشخصات کسب‌وکار و تبلیغات خلاقانه بر روی نایلون و نایلکس است. دستگاه‌های چاپ ساخت اندیکا در این مسیر توانسته کمک بزرگی به صنعت چاپ نایلون و نایلکس در ایران داشته باشد. دستگاه‌های چاپ ساخت اندیکا در عرض‌های 80، 100، 120، 130 و 160 و در تعداد رنگ‌های تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ، چهار رنگ و شش رنگ موجود است.

اجزای دستگاه‌های دوخت و برش نایلون اندیکا

اجزای دستگاه چاپ نایلون و نایلکس اندیکا

مدل‌های دستگاه چاپ نایلون اندیکا

دو رنگ
سه رنگ
چهار رنگ
شش رنگ

عرض های مختلف دستگاه چاپ نایلون اندیکا

عرض 80
عرض 100
عرض 120
عرض 130
عرض 160

مدل‌های دستگاه‌های چاپ اندیکا

عرض‌های مختلف دستگاه‌های چاپ اندیکا

نمونه دستگاه چاپ نایلون اندیکا

ساخت دستگاه چاپ نایلون و نایلکس دورنگ فلکسو عرض 130

اجزای دستگاه

 • غلطک های کلیشه
 • رل باز کن
 • رل جمع کن
بازسازی کامل دستگاه چاپ دورنگ قدیمی فرسوده

بازسازی کامل دستگاه چاپ نایلون و نایلکس دورنگ قدیمی فرسوده

اجزای دستگاه

 • غلطک های کلیشه
 • رل باز کن
 • رل جمع کن
بارگیری سفارشات مشتری عرض 80 چاپ دو رنگ

بارگیری سفارشات مشتری عرض 80 چاپ دو رنگ

اجزای دستگاه

 • غلطک های کلیشه
 • رل باز کن
 • رل جمع کن
بارگیری دستگاه چاپ 4 رنگ

بارگیری دستگاه چاپ نایلون و نایلکس 4 رنگ

اجزای دستگاه

 • غلطک های کلیشه
 • رل باز کن
 • رل جمع کن

ساخت ، تعمیر و بازسازی انواع دستگاه چاپ نایلون و نایلکس در عرض های مختلف

پخش ویدئو پخش ویدئو

نحوه فعالیت دستگاه چاپ نایلون و نایلکس برند اندیکا

آشنایی با دستگاه چاپ نایلون

دستگاه چاپ نایلون یکی از ماشین‌های خط تولید نایلکس و نایلون است که سرمایه شما را به سودآوری نزدیک می‌کند. امروزه تبلیغات یکی از ارکان موفقیت در همه کسب‌وکارها است. یکی از روش‌های مؤثر تبلیغاتی، چاپ لوگو، اسلوگان و حتی آدرس فروشگاه، روی پاکت‌های فروشگاهی است.

خرید دستگاه چاپ نایلون یکی از روش‌های مؤثر برای سودآوری در کسب‌وکار نایلون است. به شما پیشنهاد می‌شود این نوشته را تا پایان دنبال کنید؛ زیرا کمک شایانی به شما در این زمینه خواهد کرد.

دستگاه-چاپ-نایلون

دستگاه چاپ نایلون چیست؟

به دستگاهی که این امکان را به ما بدهد که طرح، رنگ و متن خود را روی نایلون و نایلکس چاپ کنیم؛ دستگاه چاپ نایلون گفته می‌شود. پس فرقی نمی‌کند ماشین، چاپ را به شکل دستی انجام دهد یا اتوماتیک؛ همه دستگاه‌هایی که امکان چاپ زدن روی نایلون را دارند ماشین چاپ نایلون خواهد بود.

دستگاه-چاپ-نایلون-چیست؟

انواع دستگاه چاپ نایلون

در صنعت چاپ دو شیوه برای طبقه‌بندی این نوع ماشین وجود دارد. یک شیوه، گروه‌بندی براساس تعداد رنگی است که ماشین روی پلاستیک  چاپ می‌کند. به طور مثال گفته می‌شود؛ ماشین 2 رنگ چاپ می‌کند؛ یا چهار، شش، هشت و تا 12 رنگ که امکان چاپ وجود دارد. اما روش دیگر گروه‌بندی دستگاه چاپ نایلون، بر اساس شیوه و نوع کارکرد ماشین چاپ است. این گروه‌بندی شامل موارد زیر است.

 • چاپ سیلک: یکی از قدیمی‌ترین، اما همچنان پرکاربردترین روش‌های چاپ؛ چاپ اسکرین سیلک است. این روش چاپ برای سطوح صاف و قطعات مدور انجام می‌شود. این نوع کار برای حجم پایین و تعداد رنگ کم، مقرون‌به‌صرفه است. درحالی‌که هنوز کارگاه‌هایی وجود دارد که این شیوه را به شکل دستی و با کلیشه‌های ارزان‌قیمت انجام می‌دهند، اما ماشین‌آلات چاپ سیلک به شکل اتوماتیک و سیلندری نیز در حال حاضر تولید شده و فعالیت می‌کنند.
 • چاپ فلسکو: نام فلکسو ریشه در واژه flexible دارد که به معنای انعطاف است. این نام‌گذاری به دلیل استفاده از کلیشه‌های ژلاتینی به‌دور سیلندری است که با آنها چاپ انجام می‌شود. در خط تولید نایلون برند «ممکن»، از دو شیوه چاپ فلکسو استک و سیلندر مرکزی استفاده می‌کنیم. در هر دو روش ما می‌توانیم تولید با تیراژ بالا و حجم زیاد را انجام دهیم. ضمن اینکه تا 12 رنگ نیز می‌توان روی نایلون چاپ انجام داد.
 • چاپ هیلوگراور: این روش چاپ نیز مانند روش فلکسو است؛ اما به دلیل آنکه باید برای هر نوع چاپ، فیلم و سیلندر جداگانه ساخته شود؛ هزینه چاپ بسیار زیادتر می‌شود. این چاپ سرعت زیادتری دارد و برای تناژ بسیار بالا استفاده می‌شود.
 • چاپ افست: یکی از جدیدترین شیوه‌های چاپ بر روی نایلون، استفاده از دستگاه چاپ نایلون افست است. در این شیوه شما می‌توانید با سرعت بالا، بهترین کیفیت چاپ را داشته باشید. از دستگاه افست برای چاپ بر روی نایلون‌های هم‌سطح و بدون فرورفتگی استفاده می‌شود. یکی از استفاده‌های چاپ افست، چاپ تصاویر رنگی باکیفیت بسیار بالا بر روی نایلون است.

در جدول زیر به صورت خلاصه ویژگی‌های هر یک از انواع چاپ را ملاحظه می‌فرمایید:

نوع چاپ

تیراژ

تعداد رنگ

هزینه چاپ

سختی کار

سیلک

بسیار کم

1 تا 4

ارزان

وقت‌گیر. مهارت بالا

فلسکو

بالا

1 تا 8

متوسط

آسان

هیلوگراور

بسیار بالا

تا 12 رنگ

گران

بسیار آسان

افست

دلخواه

بی‌شمار

متوسط

آسان

موارد موردنیاز برای چاپ نایلون و نایلکس

این امر کاملاً بسته به نوع و شیوه چاپ شما دارد. این که شما کدام نوع  از دستگاه‌های چاپ نایلون  و نایلکس را برای کار خود انتخاب می‌کنید، یا اینکه چه میزان از تولید را انتخاب می‌کنید، فاکتورهایی است که در موارد موردنیاز تأثیر می‌گذارد.

نوع رنگ: در چاپ نایلون باید به نوع رنگ دقت کنیم. در چاپ سیلک ما معمولاً از رنگ پی‌وی‌سی استفاده می‌کنیم. این رنگ در مقایسه با رنگ‌روغن ارزان‌تر بوده و زودتر خشک می‌شود.

جرقه‌گیری: یکی از مواردی که قبل از چاپ نایلون انجام شود؛ جرقه‌گیری است. سطح نایلون قبل از چاپ دارای الکتریسیته ساکن است. وجود الکتریسیته ساکن موجب کاهش کیفیت چاپ و فاصله افتادن رنگ‌ها از یکدیگر می‌شود. برای همین قبل از چاپ روی نایلون باید پاکت یا هر محصول دیگری که قرار است روی آن چاپ انجام شود؛ جرقه‌گیری شود. این کار توسط دستگاه مخصوصی انجام می‌شود.

طراحی و ساخت کلیشه: برای چاپ روی نایلون باید شما کلیشه چاپ داشته باشید. این کلیشه معمولاً ابتدا توسط هنرمند گرافیست طراحی شده و سپس توسط کلیشه‌ساز ساخته می‌شود. در چاپ سیلک، کلیشه مربعی‌شکل است. در چاپ فلسکو کلیشه ژلاتینی روی سیلندر بسته می‌شود و در دستگاه هیلوگراور کلیشه روی سیلندر طراحی و ساخته می‌شود.

طراحی و ساخت کلیشه در دستگاه تولید نایلون

نحوه کار دستگاه چاپ نایلون

دستگاه چاپ نایلون عاریه از چاپ سنتی است. شما یک کلیشه آماده می‌کنید. داخل رنگ قرار می‌دهید و روی کالا، چاپ خود را ایجاد می‌کنید.

دستگاه چاپ نایلون نیز به همین شکل است. روی چند سیلندر که حول محورهای جداگانه چرخش می‌کند؛ کلیشه یا طرح نایلون بسته می‌شود و فیلم نایلون یا کیسه‌های تبلیغاتی از بین آن می‌گذرد. نایلون تحت‌فشار  سیلندرها، دارای رنگ یا چاپ شده و بعد از آنکه از بین همه سیلندرها عبور کرد و چاپ کامل شد؛ از ماشین چاپ خارج می‌شود.

نکته مهم که باید به آن پرداخته شود؛ منفک نبودن دستگاه چاپ از خط تولید نایلون است. یعنی دستگاه چاپ را نیز بخشی از خط تولید فرض کنیم. در این صورت ما باید ابتدا نایلون را به شکل خام تولید کرده بعد وارد دستگاه چاپ کنیم و بعد ازآنکه روی پاکت چاپ انجام شد به سمت دستگاه دوخت و برش فرستاده و آن را فرم دهیم.

انواع دوخت نایلون

 • پاکت بغل دوخت: به این نوع پاکت، پلاستیک کاست‌دار نیز گفته می‌شود. این نوع پاکت از بغل دارای تورفتگی است و بعد از آنکه محصول درون آن قرار گرفت از بغل باز شده و دارای حجم می‌شود. برای چاپ روی پاکت بغل دوخت، اگر مشتری به شما پاکت تحویل داده است و شما باید روی آن چاپ بزنید، بهترین نوع چاپ، استفاده از دستگاه سیلک است. اما اگر قرار است خودتان پاکت را تولید و بعد چاپ بزنید؛ دستگاه هیلو و فلسکو، ماشین‌آلات خوبی برای چاپ هستند. اما اول باید رول نایلون به شکل دولا وارد دستگاه شده و روی آن چاپ زده شود و بعد از آنکه رنگ خشک شد؛ پاکت به سمت ماشین دوخت و برش رفته و فراوری نهایی روی آن انجام شود.
 • پاکت ته‌دوخت: اگر پاکت از طرف پایین در هنگام باز شدن به حجم آن اضافه گردد؛ پاکت ته‌دوخت یا ته کاست گفته می‌شود. برای چاپ روی این پاکت، یک‌رنگ زمینه در نظر گرفته می‌شود و شعار یا لوگوی برند به‌اندازه فضای بسته پاکت روی آن چاپ می‌شود. مثلاً پاکت در حجم بسته 17 سانتی‌متر است و در هنگام بازشدن 22 سانتی‌متر می‌شود؛ کلیشه و سیلندر مخصوص به اندازه 16 سانتی‌متر چاپ روی آن انجام می‌شود و بعد از چاپ دستگاه به سمت ماشین دوخت رفته و فضای اضافی به طرف داخل جمع و دوخته می‌شود.

                                                                                                                        

 • پاکت سه طرف دوخت: اگر پاکت هم از دو طرف کنار و هم از طرف پایین جمع شود و در زمان استفاده به حجم آن اضافه شود؛ پاکت سه طرف دوخت یا سه کاست خواهد بود. برای چاپ روی این پاکت نیز شما می‌توانید از دستگاه هیلگو یا فلسکو استفاده کنید. توجه داشته باشید که اندازه کلیشه یا سیلندر برای چاپ، باید به‌اندازه فضای بسته (فضایی که کوچک‌تر است) در نظر گرفته شود.

قیمت دستگاه چاپ نایلون و نایلکس

امروزه قیمت خط تولید چاپ نایلون و نایلکس در بازار با نرخ‌های متفاوت موجود است. این تغییر قیمت به عوامل زیر بستگی دارد:

عرض دستگاه: هرچه عرض  دستگاه افزایش یابد، امکان تولید چاپ نایلون‌ با عرض بالاتر بیشتر است؛ برای همین قیمت دستگاه نیز گران‌تر می‌شود.

تعداد رنگ: تعداد رنگ چاپ شده روی پاکت یا هر محصول نایلونی دیگر با قیمت ماشین رابطه مستقیم دارد؛ یعنی هرچه تعداد رنگ بیشتر است، قیمت نیز گران‌تر می‌شود.

سؤالات متداول

 • شرکت اندیکا چند مدل دستگاه چاپ نایلون تولید می‌کند؟

شرکت اندیکا ماشین فلکسو با عرض 80، 100، 120 و 130 سانتی‌متر را در مدل‌های دو، سه، چهار و شش رنگ تولید می‌کند.

 • آیا اندیکا امکان بازسازی ماشین‌های چاپ قدیمی را هم دارد؟

بله یکی از مأموریت‌های اندیکا وابسته به گروه صنعتی پلاست لاله، بازسازی و اورهال ماشین‌های نایلون قدیمی است. شما اگر دستگاه چاپ نایلون قدیمی دارید می‌توانید با مشاوره و سرویس‌دهی گروه اندیکا، آن را به ماشینی با توان بالای چاپ نایلون تبدیل کنید.

مشاهده بیشتر بستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *